START
O NAS
ŻŁOBKI
ZAPISY
PORADY
OGŁOSZENIA
PRZETARGI
KONTAKT

 


O NAS

 

O NAS

   Bydgoskie samorządowe żłobki stały się wiodącą instytucją publiczną, skoncentrowaną na umiejętnym zaspokajaniu wszystkich potrzeb rozwijającego się małego dziecka oraz na profesjonalnej pomocy rodzinie w zakresie edukacyjnym i wychowawczym.

   W każdym z ośmiu żłobków stworzyliśmy bardzo zróżnicowane i bogate otoczenie fizyczne uwzględniające każdy moment rozwojowy dziecka od 5 miesiąca do 3 roku życia (żłobek nr 13, 20, Int).  Do żłobka nr 1, 5, 12, 17 i 18 przyjmowane są dzieci od 13 miesiąca do 3 roku życia.

   Organizując pokoje i zielone przestrzenie ogrodów do działań dziecka, pamiętaliśmy,
aby były one bezpieczne, dostępne i przyjazne. Barwy ścian i sufitów, a także wyposażenie pokoi w ergonomiczne mebelki, różnorodne certyfikowane zabawki i pomoce dydaktyczne, stwarzając pewną tajemniczość, stymulują i zachęcają dziecko do nabywania oraz doskonalenia umiejętności lokomocyjnych i manipulacyjnych.

   Gwarantując dziecku wybory, umożliwiając porównywanie, eksperymentowanie
i nie przeszkadzając w poszukiwaniach, pozwalamy mu na gromadzenie osobistych doświadczeń, które wsparte zachowaniami i słowami profesjonalnych specjalistek – opiekunek, staną się fundamentami modeli i wzorców ciągle rozwijanych umiejętności komunikacyjnych, poznawczych i emocjonalnych.

   Dziecko przychodząc do naszego żłobka spotka się wyłącznie z osobami wrażliwymi
na jego najrozmaitsze potrzeby i umiejącymi zapewnić ich realizację.

   Na dalszych stronach internetowych przekonacie się Państwo sami, że w bydgoskich
żłobkach pracują niezwykle zaangażowani profesjonaliści. Wśród nich największą grupę stanowią opiekunki z wykształceniem magisterskim o profilu pedagogicznym, ściśle współpracujące z doświadczonymi opiekunkami dziecięcymi, z ugruntowaną i ciągle poszerzaną wiedzą dotyczącą metod pracy z małym dzieckiem.

   Niezastąpionym kontaktem dla małego człowieka jest jego przebywanie wśród rówieśników, w obecności, wrażliwych na potrzeby dziecka: psychologa, logopedy, pielęgniarki, a czasem muzykoterapeuty lub fizjoterapeuty.

   Tak różnorodne grono specjalistów gwarantuje każdemu dziecku szybkie uzyskanie kluczowych kompetencji dzieciństwa: samodzielności fizycznej, społecznej i psychicznej.  

Jakie to ma znaczenie dla dziecka?
   Harmonijny i wszechstronny rozwój umożliwi Waszemu Dziecku bezproblemową realizację następnych trudnych zadań w okresie przedszkolnym i szkolnym.

   Sprosta także różnorodnym wyzwaniom, a narastające wymagania będą odbierane przez nie, jako ciekawe i warte przeanalizowania, gdyż dziecko posiadające stosowne kompetencje umiejące korzystać z wielorakich procesów umysłowych będzie je prawidłowo interpretować.

     Reasumując - zapewniamy każdemu Dziecku szczęśliwe, radosne i twórcze dzieciństwo.

                                             Zdzisław Kostkowski
                                             Dyrektor
                                             Zespołu Żłobków Miejskich w Bydgoszczy 

 

 

O NAS

ŻŁOBKI W MEDIACH

PROBLEMATYKA OPIEKUŃCZA
W MEDIACH

NASZA KADRA

 

SZYBKI KONTAKT

Telefon: 52 322 48 40
Fax: 52 322 48 40
zzmbyd@wp.pl

 
Copyright © 2011 ZESPÓŁ ŻŁOBKÓW MIEJSKICH W BYDGOSZCZY, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE