Żłobek nr 1 – O nas


Nasz żłobek mieści się w dzielnicy Śródmieście, w pięknym, przedwojennym, dwukondygnacyjnym budynku. Naszym niewątpliwym atutem jest dogodne połączenie ze wszystkimi dzielnicami miasta. Pomimo bliskości głównych ulic dysponujemy również zacisznym placem zabaw, który to sąsiaduje bezpośrednio z parkiem na Wzgórzu J.H.Dąbrowskiego.

Zdjęcia z lat 1949-1954

Żłobek nr 1 to placówka, która szczyci się 70-letnią tradycją, toteż w codziennej pracy łączymy wieloletnie doświadczenie z najnowszymi metodami pracy.

Grupy dziecięce rozmieszczone są w budynku na parterze i na piętrze, pomimo pierwotnie innego przeznaczenia, wszystkie pomieszczenia obecnie dostosowane są do potrzeb maluszków. Sale wyposażone są w zabawki, sprzęty niezbędne do rozwoju najmłodszych i odpowiednie pomoce dydaktyczne. Na co dzień nie brakuje nam energii i pomysłów do systematycznego ulepszania swojego otoczenia.

W Żłobku nr 1 dzieci uczęszczają do poszczególnych grup wiekowych:

– grupa I – „Zajączki” oraz „Misie”

– grupa II – „Krasnoludki”

– grupa III – „Pracusie”, „Marzyciele”

oraz „Łasuchy”

Żłobek oferuje cztery pełnowartościowe posiłki (śniadanie,  II śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek) wszystkie przygotowane na miejscu z najwyższą starannością. Jadłospis opracowano w oparciu o normy Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Organizację pracy w żłobku określa ramowy rozkład dnia dla poszczególnych grup, ustalony z uwzględnieniem wymagań zdrowia i higieny.

Codziennie przeprowadzane są zajęcia zabawowe z elementami edukacji dopasowane do potrzeb i możliwości każdego maluszka przebywającego w placówce. W miarę sprzyjających warunków pogodowych dzieci spędzają czas na placu zabaw.

Systematycznie zapraszamy rodziców na warsztaty (również w kuchni) oraz zajęcia otwarte. Organizujemy uroczystości żłobkowe takie jak: Bal Karnawałowy, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Pożegnanie Absolwentów itp. Nieustannie się uczymy i doskonalimy, dostosowując jednocześnie swoje umiejętności do wymagań jakie stawiają przed nami najmłodsi i ich rodzice.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem zapisów elektronicznych, a w razie pytań do kontaktu z placówką.

tel. 662 236 452

e-mail: zlobek1@zlobkibydgoskie.lo.pl

Komentowanie jest wyłączone.